X
Arhiv po kategoriji: KoordinacijaNazaj
Študentki Ajda in Lana vam predstavljata semafor agilnosti – zabavno gibalno nalogo, ki vključuje hitro premikanje s prisunskimi koraki in drugimi oblikami gibanja. Z nalogo izboljšujemo agilnost, ki zahteva usklajeno hitro premikanje celega telesa in hiter odzivni čas. Nalogo je mogoče spreminjati glede na način gibanja in postavitev oznak.
Semafor agilnosti
Študenta Anže in Nino vam predstavljata, kako lahko doma pripravite zabavno koordinacijsko vadbo z baloni, kateri se lahko pridružijo vsi družinski člani.
Razvijanje koordinacije s pomočjo balonov
Ritmične dejavnosti pomembno vplivajo na celostni razvoj otrok, saj izboljšujejo njihove gibalne sposobnosti in živčno-kinestetične povezave, spodbujajo čustveno in socialno zdravje, zmanjšujejo stres in tveganje za različne zdravstvene težave tako v otroštvu kot v starejšem starostnem obdobju.
Vpliv ritmičnih dejavnosti na otrokov celostni razvoj
Že vrsto let se stroka ukvarja z vprašanjem, kako rešiti problem velikega upada moči rok in ramenskega obroča otrok. Veliko število otrok ni več sposobnih splezati po žrdi in vrvi do prečnice, na kateri sta pritrjeni. Zato moramo v vadbo vključevati čim več plezanja. Predstavljamo zanimiv plezalni poligon, ki krepi zgornji del telesa in razvija koordinacijo gibanja ter gibljivost. Letvenik pa si lahko kupite tudi za domačo uporabo.
Plezalni poligon na letveniku za najmlajše
Marsikateremu najmlajšemu povzročajo predlogi preglavice. Razmišljanje, kje sem, ko sem na, pod, za, ob, se mota v glavah otrok. Poskusite utrjevati predloge z gibanjem, kar prikazujejo Teodor, Matic, Julija in plišasti medvedek.
Gibalno utrjevanje predlogov
Ponujamo nekaj zanimivih nalog za razvoj koordinacije gibanja in moči najmlajših. Pri tem otroci spoznajo tudi, kaj so ognjeniki oziroma vulkani, zakaj izbruhnejo in kaj je lava, starši pa jim pripravijo otočke rešitve, ki jih izkoristijo za premikanje po dnevni sobi. Na koncu igre otroci pomagajo pospraviti dnevno sobo.
Izbruh ognjenika v dnevni sobi
Imate klopčič volne, ki ga ne potrebujete več? Odlično! Prepredite z volneno nitjo dnevno sobo in ustvarite laserski labirint. Tako, zabava za otroke se lahko začne! Razvijanje orientacije v prostoru, natančnosti, pa tudi iskanje novih rešitev gibalnih problemov laserskega labirinta bodo zanimivi izzivi za najmlajše otroke.
Klopčič volne za labirint z laserji in razvijanje orientacije v prostoru ter natančnosti
Labirint je zaleten blodnjak, ki ima enega ali več vhodov in le en izhod. Naredite ga lahko sami s širšim lepilnim trakom na tleh stanovanja ali zunaj s kredo na asfaltni površini. Ročaj metle pa je pripomoček, s katerim bo otrok kotalil žogo skozi zapletene poti labirinta. Pri tem bo izboljševal svojo spretnost rokovanja z dvema pripomočkoma in razvijal prostorsko orientacijo, natančnost, pozornost in vztrajnost.
Labirint z žogo za razvijanje prostorske orientacije
V prispevku predstavljava dva načina popestritve kondicijske priprave za otroke med 8. in 12. letom starosti. Prva naloga, pri kateri gre za medpredmetno povezavo z matematiko, je primerna za popestritev učenja računanja. Druga naloga pa preoblikuje biatlon v novo dejavnost. Predstavljene dejavnosti lahko izvajamo v šoli, šoli v naravi ali pa v prostem času. Najbolje jih je izvajati kar zunaj.
Popestritev splošne kondicijske priprave
Katarina Bizjak Slanič, profesorica športne vzgoje, je za revijo Cicido pripravila zanimive gibalne izzive za razvoj gibalnih sposobnosti in oblikovanje osnovnih gibalnih vzorcev najmlajših, pri tem pa je uporabila kar zvitke toaletnega papirja. S temi gibalnimi izzivi učinkovito razvijamo skladnost gibanja, ravnotežje, s preskoki hitro (odrivno) moč nog, s hojo po vseh štirih pa tudi moč rok.
Za razvoj gibalnih sposobnosti najmlajših lahko uporabite tudi toaletni papir
Stran 1 od 3 PrvaPrejšnja [1]23 Zadnja

Kategorije

Navodila za avtorje

Navodila za avtorje prispevkov so dostopna tukaj.

SLOfit nasvet, spletna revija za praktična vprašanja s področja telesnega in gibalnega razvoja
ISSN 2591-2410
Izdajatelj: Univerza v Ljubljani, Fakulteta za šport
Odgovorna urednika: prof. dr. Gregor Jurak in prof. dr. Marjeta Kovač
Tehnični urednici: asist. Kaja Meh in doc. dr. Jerneja Premelč

Izdajo te publikacije sta omogočila sofinanciranje Fundacije za šport in Javne agencije za znanstvenoraziskovalno in inovacijsko dejavnost Republike Slovenije.