X
Arhiv po kategoriji: IgreNazaj
Tek po mestnih ulicah s premagovanjem različnih ovir na nekoliko bolj zahteven način je lahko za starejše otroke odličen način preživljanja prostega časa, obenem pa tudi premagovanja strahov pred ovirami, kritične ocene varnosti izvedbe, s tem pa tudi oblikovanja samoodgovornosti za lastno varnost.
Tek po mestnih ulicah za nekoliko starejše
Ko se skupina že malo ogreje – tako po telesu kot po jeziku – je čas, da v impro igro vstopijo še ritem, spomin in ustvarjalno izražanje! Najprej se poigramo z glasovi, potem dodamo đibriš (tisto zabavno nerazumljivo govorico, ki ji rečemo tudi latovščina) in čisto na koncu pride na vrsto še jasen govor. V tem prispevku bomo skočili v svet iger, ki spodbujajo ritem, krepijo spomin, povezujejo skupino in prebudijo pantomimskega umetnika v vsakem od nas.
Impro igre kjerkoli, kadarkoli in s komerkoli − igre za gibljive misli in igriva telesa
V svetu igre se skrivajo čudeži povezovanja, izražanja in skupinske dinamike. Ko otroci skačejo, se smejijo, si podajajo namišljene žoge ali skupaj ustvarjajo zvočne valove, se ne učijo le gibanja – učijo se tudi poslušanja, sodelovanja, čustvenega izražanja in zaupanja. V prispevku predstavljamo zbirko igrivih dejavnosti, ki s pomočjo gibanja, glasu in domišljije spodbujajo razvoj socialnih veščin. Glede na namen smo igre združili v gibalne, glasne in poskočne.
Impro igre kjerkoli, kadarkoli in s komerkoli ‒ igre, ki premikajo telo in srce
Šport in številne druge dejavnosti v našem vsakdanjem življenju pogosto potekajo v skupinah. Zato je ključnega pomena, da skupina deluje usklajeno in povezano, saj to omogoča uspešno sodelovanje tako posameznikov kot celotne skupine. V prispevku predstavljamo nekaj enostavnih iger, s katerimi lahko premagamo začetno zadržanost pri oblikovanju nove skupine in že zgodaj začnemo krepiti njeno skupinsko povezanost.
Impro igre kjerkoli, kadarkoli in s komerkoli − igre za prebijanje ledu
Ali veste, da so včasih na olimpijskih igrah tekmovalci v gimnastičnem mnogoboju tudi plezali po vrvi? Gotovo je bilo plezanje za vitke in zelo močne tekmovalce »mala malica«. Danes je za marsikaterega otroka to kar težavna naloga, a z upoštevanjem postopnosti lahko vsak usvoji to pomembno gibalno spretnost.
Pri plezanju po vrvi je ključna postopnost učenja
Moč rok in ramenskega obroča najmlajših se vztrajno zmanjšuje. Zato je pomembno, da otroci izvajajo čim več gibalnih nalog za razvoj te pomembne gibalne sposobnosti. Poskusite skupaj z otroki izvesti naslednjo nalogo, za katero potrebujete le nekaj pisanih ščipalk – krokodilčkov in barvnih posodic.
Krokodilčki za razvoj moči rok in ramenskega obroča
Študenta Anže in Nino vam predstavljata, kako lahko doma pripravite zabavno koordinacijsko vadbo z baloni, kateri se lahko pridružijo vsi družinski člani.
Razvijanje koordinacije s pomočjo balonov
Praznični dnevi so namenjeni tudi obdarovanju najbližjih. Najbolj gotovo razveselimo najdražje tako, da jim posvetimo svoj čas. Kako se zabavati v paru z gibalnimi izzivi, pri katerih uporabite kar darila kot športne pripomočke, sta Matic in Julija prikazala bralcem revije Ciciban. Pa prijetne praznike vsem bralcem revije Ciciban in Slofit nasvetov!
Gibalne naloge za popestritev novoletnih praznikov
Ob zaključku zanimivega in pestrega leta 2024 vas vabimo, da praznične dni preživite tudi ob gibalnih nalogah. Ker je dan kratek, izkoristite dnevno svetlobo za gibalne dejavnosti zunaj, ob večerih pa se lotite različnih bolj zapletenih, a zabavnih gibalnih nalog.
Praznične gibalne naloge za razvijanje hitrega odzivanja, strateškega mišljenja in sodelovanja
Dober občutek za ritem je pomemben v številnih športih, pa tudi v vsakdanjem življenju, saj je lepo, ritmično gibanje zaželeno v številnih poklicih. Pomembno je, da ritem začutimo, zato je zgodnje učenje ritmičnih vzorcev skozi igro koristno za dolgoročni razvoj ritmičnih in gibalnih veščin.
Osnovne značilnosti ritma
Stran 1 od 2 PrvaPrejšnja [1]2 Zadnja

Kategorije

Navodila za avtorje

Navodila za avtorje prispevkov so dostopna tukaj.

SLOfit nasvet, spletna revija za praktična vprašanja s področja telesnega in gibalnega razvoja
ISSN 2591-2410
Izdajatelj: Univerza v Ljubljani, Fakulteta za šport
Odgovorna urednika: prof. dr. Gregor Jurak in prof. dr. Marjeta Kovač
Tehnični urednici: asist. Kaja Meh in doc. dr. Jerneja Premelč

Izdajo te publikacije sta omogočila sofinanciranje Fundacije za šport in Javne agencije za znanstvenoraziskovalno in inovacijsko dejavnost Republike Slovenije.