X
Arhiv po kategoriji: Športna vadbaNazaj
Študenta Vid in Dimitrij sta na primeru telovadnih naprav na otoku športa na Puhovi ulici v Ljubljani pripravila set vaj za moč, ki se osredotočajo na pravilno tehniko, stopnje težavnosti in dejavne mišične skupine.
Vadba moči na otoku športa na Puhovi v Ljubljani
Študenta Neža Naglič in Gašper Turšič skozi intervju s športno pedagoginjo Lizo Žvokelj, predstavljata vadbo za otroke s posebnimi potrebami z imenom Specialni Telovaj. Prispevek predstavlja koncept te prilagojene športne vadbe, njen pomen za gibalni razvoj otrok in izkušnje, ki jih je pri delu s to skupino pridobila Liza. Namen prispevka je spodbuditi večjo vključenost otrok s posebnimi potrebami v športne dejavnosti ter predstaviti primer dobre prakse za izvajanje takšne vadbe.
Specialni Telovaj – ko šport postane priložnost za vsakogar
Stopnice so lahko odlična površina za razvoj moči, eksplozivnosti in tudi vzdržljivosti. Študentka Pia predstavlja sklop krepilnih nalog za posebno pojavno obliko mišične moči – pliometrijo.
Vadba pliometrije na stopnicah
Študenta Emanuel in Luka predstavljata vadbo z elastiko na otokih športa, ki omogoča krepitev telesa na prilagodljiv in dinamičen način, primeren za vse stopnje telesne zmogljivosti.
Vadba za moč z elastiko na otokih športa
Čas, ki ga starši preživijo z otrokom na igrišču, je odlična priložnost za gibanje, ne samo otroka, ampak tudi starša. Študenta Tara in Jakob vas vabita, da si ogledate gibalne naloge, ki jih lahko izvajate na otroškem igrišču. S tem boste dober zgled svojemu otroku, da bo lahko sam oblikoval gibalno dejaven življenjski slog.
Vadba za starše na otroškem igrišču
Otoki športa z ustreznim telovadnim orodjem nam omogočajo kakovostno vadbo za vsak žep. Le še pravilne izvedbe nalog, primernih naši trenutni telesni zmogljivosti, se moramo naučiti. Na primeru telovadnih orodij otoka športa ob reki Kamniška Bistrica v Domžalah sta študenta Žan in Žiga pripravila prikaz sklopa vaj za moč s poudarkom na pravilni tehniki, stopnjah težavnosti in obremenjenih mišičnih skupinah.
Vadba moči na otoku športa ob Kamniški Bistrici
Revija ŠPORT predstavlja s svojo 72-letno tradicijo osrednjo strokovno in znanstveno revijo na področju športa. Od letošnjega leta so v Digitalni knjižnici Slovenije že prosto dostopni članki zadnjih osemnajstih letnikov revije, od naslednjega leta pa bo revija izhajala le še v elektronski obliki in bo prav tako prosto dostopno vsem zainteresiranim bralcem.
ŠPORT – revija za teoretična in praktična vprašanja športa bo odslej prosto dostopna vsem
Kanadski raziskovalci so prvi pripravili smernice za 24-urno gibalno vedenje (24-UGV) otrok in mladine, ki jih predstavljamo v tem prispevku. Navajamo pa tudi številne slovenske dokumente s spodbudami za čim bolj ustrezno gibalno vedenje otrok in mladostnikov.
Priporočila za 24-urno gibalno vedenje otrok in mladine
24-urno gibalno vedenje (24-UGV) obsega telesno dejavnost, sedečo dejavnost, zaslonski čas in spanje. V tem prispevku je podrobneje pojasnjena medsebojna povezanost sestavin 24-UGV.
Sestavine 24-urnega gibalnega vedenja
24-urno gibalno vedenje (24-UGV) obsega telesno dejavnost, sedečo dejavnost, zaslonski čas in spanje. Eden pomembnejših dejavnikov 24-UGV je sodobna tehnologija, ki po eni strani negativno vpliva na naše gibalne navade, a nam hkrati omogoča natančno spremljanje 24-UGV. V prispevku predstavljamo koncept 24-UGV in kako ga spremljati s pomočjo nosljive tehnologije.
Kaj vključuje koncept 24-urnega gibalnega vedenja
Stran 1 od 8 PrvaPrejšnja [1]2345 Zadnja

Kategorije

Navodila za avtorje

Navodila za avtorje prispevkov so dostopna tukaj.

SLOfit nasvet, spletna revija za praktična vprašanja s področja telesnega in gibalnega razvoja
ISSN 2591-2410
Izdajatelj: Univerza v Ljubljani, Fakulteta za šport
Odgovorna urednika: prof. dr. Gregor Jurak in prof. dr. Marjeta Kovač
Tehnični urednici: asist. Kaja Meh in doc. dr. Jerneja Premelč

Izdajo te publikacije sta omogočila sofinanciranje Fundacije za šport in Javne agencije za znanstvenoraziskovalno in inovacijsko dejavnost Republike Slovenije.